miercuri, 17 februarie 2016

Lista Participanților ediţia a IV-a

Lista participanţilor
la Concursul Naţional de Ştiinţe şi Inginerie „Mold SEF”, ediţia a IV-a
19-21 februarie 2016


Nr. d/o
Categoria
Nume Prenume
Denumirea proiectului
Clasa
1.      
Științe aplicate
Butmalai Dan
Land Mine Defusing Machine v2.0
XI
2.      
Științe aplicate
Cărbune Doina
Automobil inteligent
IX
3.      
Științe aplicate
Gleb Vizitiv
Apostol Iulian
Securitatea Trasportului-auto
XII
XI
4.      
Științe aplicate
Guţalov Alexandru
Guțu Eric
Livitaţia magnetică
XI
5.      
Științe aplicate
Guzun Dmitrii
Muntean Nicolae
Utilizarea surselor de energie regenerabile – farfuria parabolică Stirling
X
6.      
Științe aplicate
Lozovan Vladislav
Vatavu Iulius-Dumitru
Eco-friendly and cheap method of harvesting energy from Lead Zirconate Titanate
XI
X
7.      
Științe aplicate
Mahu Nicoleta
Serdtevoi Elvira
Eco-container pentru colectarea mercurului din lampile flourescente
XI
8.      
Științe aplicate
Marian Marin
Belibov Dina
Irigarea
IX
9.      
Științe aplicate
Nastas Adrian
Biobateriile. Bioenergia
XI
10.   
Științe aplicate
Plugaru Dionisie
Cititor cartele SIM
XII
11.   
Științe aplicate
Readovoi Matei
Rotaru Andrei
Elaborarea unui material de constructie ieftin si trainic  din deseuri
IX
12.   
Științe aplicate
Sajin Chiril
Применение закона Паскаля в простых механизмах
VII
13.   
Științe aplicate
Sîrbu Olga
Soltan Daniela-Filipa
Purification of water by natural treatment
X
14.   
Stiinte si Matematica
Şestovschi Daniel
Trohin Iurie
Proje reusing car washing waste water by reverse osmosis
X
15.   
Științe aplicate
Tampiza Vlad
Tricolici Victor
Sistem de amplificare a randamentului motorului cu ardere internă
XII
16.   
Științe aplicate
Tureţchi Mihail
Telecomanda GSM
XII
17.   
Științe aplicate
Ungureanu Vasile-Călin
Nafornița Corina
Implimentarea orelor de Educaţie economică şi antreprenorială în instituțiile gimnaziale și leceale.
XI
18.   
Științe aplicate
Uzun Alexandru
Mihailov Sergiu
Gestionarea siguranței circulației în oraș
XII
19.   
Științe şi Matematică
Albot Ilie
Vutcariov Anastasia
Protecţia mediului înconjurător în timpul creşterii intensive de ciuperci în Moldova.
XI
20.   
Științe şi Matematică
Antosi Ruslan
Antipov Rostislav
Environment without waste. Using of the fallen leaves as a second fuel
XI
21.   
Științe şi Matematică
Bicec Marin
Apostol Valeria
Monitorizarea apelor din riuri
X
XI
22.   
Științe şi Matematică
Breahă Corina
Șandrovschi Andrei
Fulgerul și trăsnetul.
XI
23.   
Științe şi Matematică
Burlac Madlena
Un viitor fără toxine
XII
24.   
Științe şi Matematică
Cernei Olga
Essential oils of Moldova
IX
25.   
Științe şi Matematică
Chira Ruxanda
Visterniceanu A
Surse alternative de producere a energiei și utilizarea lor în Republica Moldova
XII
26.   
Științe şi Matematică
Cihicin Ionela
Probabilitatea seismică în Republica Moldova
X
27.   
Științe şi Matematică
Danilova Oxana
Sapogovschi Anatolie
Сделаем наш дом чистым и красивым!
XII
IX
28.   
Științe şi Matematică
Delejuc Iulia
Rolul microorganismelor în natură și în viața omului
XI
29.   
Științe şi Matematică
Enachi Daniela
Graur Olga
Plasma - a patra stare a materiei
XII
30.   
Științe şi Matematică
Gînju Dimitrie
Petraru Sabina
Accessible method of evaluation of the food additives’ impact
X
XI
31.   
Științe şi Matematică
Josan Sorin
Matcovschi Laurențiu
Bancnota statului modern cu toți oamenii egali
XI
32.   
Științe şi Matematică
Lapp Tudor
Metode de micşorare a daunei produse de pesticide mediului ambiant
X
33.   
Științe şi Matematică
Plamadeala Ion
Nani Vasile
Combustibil de alternativă
IX
34.   
Științe şi Matematică
Rotaru Adriana
Tataru Eduard
Efectele alimentării cu restricție calorigenă asupra unor indici biologici ai homeostaziei
XI
35.   
Științe şi Matematică
Rusu Gabriela
Vichilu Elena
Umbrelo-mania viitorului
VII
36.   
Științe şi Matematică
Ursu Ana
Lv. yourself
X
37.   
Științe şi Matematică
Пынзарь Мария-Юлия
Попович Кристина
Получение экологически чистых красок для развития творчества детей дошкольного возраста
X
38.   
Tehnologii informaționale
Balan Gheorghe
Borta Marin
Jocuri de dezvoltare
IX
39.   
Tehnologii informaționale
Başchirov Alexei
Flash-victorină
VII
40.   
Tehnologii informaționale
Caliman Alexandru
Dodon Aurel
Realistic Chess
XI
41.   
Tehnologii informaționale
Chetrusca Dumitru
My Happy Penguin
XII
42.   
Tehnologii informaționale
Chirița Sandu
Smart Shirt
IX
43.   
Tehnologii informaționale
Crivoi Marin
Bocancea Ana
Învaţă eficient!
XII
XI
44.   
Tehnologii informaționale
Jdanov Victor
Babaș Alexei
Марковские процессы
XII
45.   
Tehnologii informaționale
Marusic Diana
Savva Emilia
A novel encryption algorithm based on storing the parameters in the key and random functions
XII
IX
46.   
Tehnologii informaționale
Mihălache Nicolae
RPhySchool
VIII
47.   
Tehnologii informaționale
Papuc Alexandru
Aplicaţie de elaborare a testelor
XII
48.   
Tehnologii informaționale
Pearja Elena
Tehnici de protejare si acordare a primului ajutor in situatii extremale
XII
49.   
Tehnologii informaționale
Pușcașu Constantin
Sistem de ghidaj pentru persoanele cu deficiențe de vedere
XII
50.   
Tehnologii informaționale
Rotaru Victoria
Baba Ecaterina
Arduino Glove Remote Controller for RC Car
XII
51.   
Tehnologii informaționale
Russu Vadim
Spatz
XII
52.   
Tehnologii informaționale
Șaptefrați Leonid
Создание компьютерных игр с помощью Unity3d
IX
53.   
Tehnologii informaționale
Zamornea Mirela
Caliman Laura
Noah's Ark
X
XII